ماشین لباسشویی سامسونگ از جمله ماشین لباسشویی‌های مدرن و بسیار کاربردی در میان برندهای مطرح امروز است. این محصول سامسونگ با طراحی بسیار زیبا و منحصربه‌فرد و همچنین مجهز بودن به تکنولوژی روز،در کنار برنامه‌های متنوع و کاربردی شستشو مثل شستشوی سریع،برنامه ضد چروک و کاهش سطح مصرف انرژی چشم گیر تا A+++ و دارا بودن موتور نوع دایرکت درایو توانسته است جای خود را در میان خریداران به خوبی باز کند.

خریداران این محصول می‌توانند برای انجام کلیه موارد تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ در اصفهان به نمایندگی‌های مجاز این برند در شهر یا شهرستان محل اقامت خود مراجعه کنند. در نمایندگی‌های مجاز این کار توسط پرسنل با تجربه و متخصص در کوتاه‌ترین زمان ممکن و در صورت نیاز به تعویض قطعات با استفاده از قطعات اورجینال و ضمانت اصالت کالا انجام می‌گیرد.

یکی دیگر از خدمات بسیار شایسته نمایندگی‌ها برای جلب رضایت مشتری انجام تعمیرات در محل است، به این ترتیب نیاز نیست که مشتری ماشین لباسشویی را به محل تعمیرگاه منتقل کند، بلکه از نزدیکترین نمایندگی محل سکونت یک تکنسین ماهر و با تجربه در امر تعمیرات برای معاینه فنی ماشین لباسشویی و تعمیر آن به محل اعزام می‌شود.

برای نصب ماشین لباسشویی سامسونگ چه کاری باید انجام دهیم؟

تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ در اصفهان

در صورتی که بعد از خرید اولین بار است که محصول خود را نصب می‌کنید باید حتما با نمایندگی مجاز تماس بگیرید تا برای نصب آن از نیروی متخصص کمک بگیرید، ضمن این که برگه گارانتی کالا باید توسط پرسنل نمایندگی مهر شود تا در صورت نیاز بتوانید از گارانتی استفاده کنید. در غیر اینصورت:

مراحل نصب ماشین لباسشویی به این شرح خواهد بود :

 • محل نصب شامل شیر آب ورودی، محل شلنگ تخلیه، پریز برق جهت نصب ماشین لباسشویی را آماده نمایید.
 • ماشین لباسشویی سامسونگ را از در محل نصب قرار دهید.
 • بدنه دستگاه را بررسی نمایید که ضربه‌خوردگی یا شکستگی نداشته باشد.
 • پیچ‌های نگه دارنده دیگ دستگاه به بدنه را از پشت ماشین لباسشویی باز نمایید.
 • ارتفاع نصب شلنگ تخلیه بین ۶۰ تا حداکثر ۹۰ سانتیمتر باید باشد.
 • شلنگ آب ورودی دستگاه را وصل کنید و بررسی کنید نشتی نداشته باشد.
 • ماشین لباسشویی را استارت و عملکرد آن را چک کنید.

ماشین لباسشویی سامسونگ چه موقع نیاز به تعمیر دارد؟

در صورتی که ماشین لباسشویی شما کدهای خطا یا ارور ارسال می‌کند، بهتر است که با یک نمایندگی مجاز تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ تماس بگیرید. کدهای خطای زیادی وجود دارد که هرکدام بیانگر ایجاد مشکل در بخشی از سخت افزار یا برنامه‌های شستشوی ماشین لباسشویی هستند.

معمولا در زمان ارسال کد خطا، چند لحظه بعد از روشن شدن ماشین لباسشویی و با آغاز کار کردن آن، ناگهان ماشین لباسشویی متوقف شده و یک کد خطا روی صفحه نمایش ظاهر می‌شود.

ممکن است این امر برای شما بسیار نگران کننده باشد. ولی نگران نباشید، به راحتی با مطالعه این مقاله می توانید بسایری از این ارورها را رفع کنید و یا در صورت نیاز برای تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ خود اقدام کنید.

در این بخش شما را با خطاهای رایج در ماشین‌های لباسشویی سامسونگ آشنا می‌کنیم.

ارورهای رایج لباسشویی samsung

خطاهای لباسشویی سامسونگ

کد خطای HE/E5/HE1/E1/EC/4E/E1/IE

زمانی که این خطا را می‌بینید باید مسیر آب ورودی دستگاه را چک کنید، شلنگ آب، صافی ماشین لباسشویی و در کل مسیری که آب به ماشین وارد می‌شود را بررسی کنید. البته گاهی اوقات بروز اشکال در برد نیز ممکن است این خطا را به همراه داشته باشد.

کد خطای E2

این خطا مخصوص بخش خروجی و تخلیه آب است، در صورت بروز این خطا باید مسیر تخلیه آب از جمله شلنگ و پمپ تخلیه را بررسی کنید، گاهی تا خوردگی شلنگ تخلیه باعث می‌شود که این خطا ظاهر شود.

کد خطای  OE/OF/E3/OC

این ارور مربوط به آبگیری زیاد و سرریز شدن آب می باشد. برای حل این ارور شما باید کل سیستم هیدروستات که شامل شلنگ، مخزن و سوییچ آن می باشد را بررسی کنید. در صورتی که مشکل از آن نبود خرابی برد نیز می تواند یکی از علل این مشکل باشد.

کد خطای UE/Eb/E4/DC

در صورتی که وزن لباس ها در ماشین لباسشویی سامسونگ شما متعادل نباشد این ارور نمایان می شود. برای حل آن کافی است که با توجه به وزن لباسشویی لباس در آن قرار دهید.

کد خطایE5/E6/CE

اگر آب لباسشویی داغ نشود و یا اینکه بیش از حد معین گرم شود این ارور نمایان می شود. برای حل این ارور باید المنت یا همان هیتر را بررسی کنید. علاوه بر ان باید سنسور حرارتی و سیم کشی را بررسی کنید.

توجه داشته باشید که در چنین مواردی تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ در اصفهان را می توانید به متخصصان ما در صفاهان سرویس بسپارید.

کد خطای E7

ورود مقدار ناکفی آب در لباسشویی باعث بروز ارور E7 می شود. در این حالت شما باید سیستم هیدروستات را بررسی کنید.

کد خطای E8

در صورتی که ناهماهنگی بین برد و قسمت های دیگر مانند موتور به وجود بیاید، این ارور دریافت می گردد. لباسشویی را به مدت 30 ثانیه از برق بکشید و سپس دوباره به برق متصل کنید. برنامه موردنظرتان را دوباره انتخاب کرده و دکمه استارت را بزنید.

در صورتی که با این کار مشکل حل نشد از یک تکنسین برای تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ کمک بگیرید.

کد خطای LE/LE1/11E/E9

در صورتی که نشتی آب داشته باشید ارور E9 نمایان می شود. برای رفع مشکل باید تمام قسمت هایی که ممکن است مشکل نشتی از آن باشد توسط یک متخصص بررسی گردد. این بخش ها شامل، جاپودری، بلبرینگ و کاسه نمد، سنسور المنت، واشر آب بندی المنت، شیربرقی و … می شود.کد خطای EB

عدم برقراری ارتباط بین موتور و IC موتور علت این ارور است. برای تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ در این ارور باید متخصص برد و موتور را بررسی کند.

کد خطای EA

علت عدم تشخیص دور موتور می باشد که باید توسط یک تکنسین موتور و سنسور تشخیص دور موتور، بررسی گردد.

کد خطای EC

در صورت خرابی سنسور دما این ارور را می بینید. در این ارور دمای آب به درستی تشخیص داده نمیشود. جهت بررسی ترمیستور، هیتر و برد الکترونیکی چک شود.

کد خطایED/DE/DE1/DE2

ارورهای لباسشویی سامسونگ

اگر درب لباسشویی را به درستی نبندید با این ارور مواجه خواهید شد. ابتدا از بسته بودن درب اطمینان حاصل کنید. سپس برای 30 ثانیه لباسشویی را از برق جدا کرده و سپس روشن کنید، برنامه را انتخاب کنید و دکمه استارت را بزنید.

در صورتی که مشکل حل نشد برای تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ یک متخصص باید میکروسوییچ و زبانه درب، برد، سیم کشی داخلی و در نهایت موتور را بررسی کند.

کد خطای SUD/SUDs

علت: کف بیش از اندازه

استفاده از مواد شوینده با کیفیت را همیشه مدنظر داشته باشید. برای رفع ارور لباسشویی را به مدت 7 دقیقه خاموش و سپس دوباره روشن و راه اندازی کنید.

کد خطای TE2/TE3

علت: خرابی سنسور دمای ari wash

راه حل بررسی المنت ایرواش، تست سنسور دمای ایرواش و چک کردم اتصال کانکتورها می باشد.

کد خطای TE1/6E

علت: نرسیدن آب به دمای موردنظر

مشکل می تواند در هیتر شستشو، مشکل در اتصال کانکتور، سیستم هیدروستات و سنسور دمای آب باشد.

کد خطای HE2/HE3

ماشین لباسشویی های مدرن ویژگی ای دارند به اسم سیستم خشک کن با هوای خشک. این ارور مربوط به این مدل ها می باشد. در صورتی که المنت ها و به طور کلی این سیستم دچار مشکل شود با این ارور مواجه می شوید.

کد خطای FE

در صورتی که فن خشک کن دچار مشکل شود ارور fe در ماشین لباسشویی Samsung مشاهده می گردد. با استفاده از راهنمای دفترچه لباسشویی، بررسی کنید که این فن گیر نکرده باشد. در صورتی که برای بررسی این مورد نیاز به کمک داشتید، برای تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ در اصفهان با همکاران ما در صفاهان سرویس تماس بگیرید.

کد خطای sr/BE3/18E

علت: مشکل در برد الکترونیکی که می تواند از نوساناتی که در داخل لباسشویی است به وجود آمده باشد.

بررسی و تعمیر توسط تکنسین انجام می گیرد.

کد خطای 8E

علت: مشکل در سنسور MEMS

کانکتوری که به این سنسور متصل است باید بررسی شود.

کد خطای BE1/BE2/12E/14E

علت:  اگر یکی از دکمه های لباسشویی گیر کند و به طور مرتب سیگنال ارسال کند این ارورها نمایان می شود.

دکمه ها را بررسی کنید که کدام گیر کرده است و یا غیرفعال نشده است. در صورتی که جرم گرفته است با یک سوزن دور دکمه را تمیز کنید.

کد خطای AE/13E

علت: ارتباطی که بین main و sub می باشد، در صورت قطع شدن این ارور را نمایش می دهد. قطعی این ارتباط باعث می شود بردها سیگنالی دریافت نکنند.

اتصال کانکتورها و لحیم های این اتصالات روی برد را بررسی کنید. در صورت نیاز به کمک برای تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ با یک تکنسین تماس بگیرید.

کد خطای PE/2E/9E1/9E2

علت: مشکل در پاور

اولین کاری که باید انجام دهید، قطع اتصال لباسشویی به پریز و دوباره وصل کردن آن است.

در صورتی که مشکل حل نشد با ولت متر برق ورودی باید بررسی شود که 220 ولت باشد. در نهایت مشکل می تواند از برد کنترل باشد. این دومورد باید توسط یک متخصص بررسی شود.

کد خطای EA/EB/8B/3E1/3E2/3E3/3E4

علت: عملکرد موتور دچار مشکل شده است و یا سنسور تشخیص دور به خوبی کار نمی کند.

برای تعمیر ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک سامسونگ در این ارور، برد الکترونیکی، موتور ماشین و سنسور تشخیص دور باید بررسی گردد.

کد خطای 5E/SE/nd

تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ

علت: مشکل در تخلیه

تکنسین برای تعمیرات لباسشویی سامسونگ در این ارور پمپ تخلیه، شلنگ تخلیه، فیلتر پمپ و ولتاژ برق خروجی را بررسی می کند.

آیا تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ با ضمانت انجام می‌گیرد؟

در صورتی که برای تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ در اصفهان خود از نمایندگی‌های مجاز کمک بخواهید پاسخ به سوال بالا بلی است، اگر از خدمات نمایندگی‌های مجاز تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ استفاده کنید، این خدمات با ضمانت اصالت قطعات تعویض شده همراه خواهد بود.
تعمیرات توسط نمایندگی‌های مجاز سامسونگ معمولا با قطعات با کیفیت و اصلی انجام می‌شود، اکثر این تعمیرات دارای گارانتی مدت دار هستند و در صورتی که اشکال ماشین لباسشویی شما رفع نشود بدون دریافت وجه اضافه برای عیب یابی مجدد و رفع آن اقدام می‌شود.

صفاهان سرویس تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ در اصفهان را با بهترین کیفیت برای شما انجام میدهد. کارانتی خدمات ما 60 روزه است.

عمده‌ترین خرابی‌های ماشین لباسشویی سامسونگ، چه می‌تواند باشد؟

یکی از عمده ترین مشکلات و خرابی های ماشین لباسشویی سامسونگ در اصفهان تخلیه نکردن آب، درست تمیز نکردن لباس ها، مشکل در روشن شدن لباسشویی و ایجاد سروصدای بیش از حد و… است.

علت سروصدای زیاد در لباسشویی سامسونگ چیست؟

عمده‌ترین دلیل سروصدای زیاد ماشین لباسشویی در زمان شستشوی لباس تنظیم نبودن پایه‌های زیر لباسشویی یا خراب شدن و خشک شدن آنها است، که باعث ایجاد لرزش یا سر و صدا در زمان شستشوی لباس می‌شود.

از جمله دلایل دیگر برای لرزش زیاد ماشین لباسشویی سامسونگ می‌توان به خرابی فنرهای نگه دارنده دیگ و دمپره اشاره کرد. برای تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ در این حالت حتما از یک متخصص کمک بگیرید.

یکی دیگر از دلایل سرو صدای زیاد ماشین لباسشویی در زمان شستشو یا خشک کردن لباس خرابی بلربینگ دستگاه است. معمولا به طور متوسط هر ۸ سال یک بار باید کاسه نمد ماشین لباسشویی تعویض شود.

فرسوده شدن کاسه نمد و نفوذ آب به داخل بلبرینگ باعث می‌شود که ماشین لباسشویی در زمان شستشو و خشک کردن سر و صدای زیادی ایجاد کند. هرچه زمان بگذرد این سر و صدا بیشتر می‌شود.

در صورتی که به این صداها اهمیت نداده و برای تعمیر ماشین لباسشویی خود اقدام نکنید، ممکن است که شافت دستگاه لباسشویی نیز به دلیل خرابی بلبرینگ‌ها دچار مشکل شده و هزینه بیشتری را برای تعمیر به شما تحمیل کند.

لکه روی لباس ها می ماند

تعمیرات لباسشویی سامسونگ

این مشکل به دلیل وجود جرم و رسوب در دیگ لباسشویی به وجود می آید . برای حل آن می توانید از جرم گیرهای مخصوص استفاده کنید.

توجه داشته باشید که در صورت گرم نشدن آب به میزان لازم نیز این مشکل به وجود می

آید.

اگر دیگ لباسشویی چرخش نداشت

این مشکل در دو حالت رخ می دهد. اگر درب لباسشویی سامسونگ شما بسته نباشد و یا اینکه لباس های داخل لباسشویی به میزان لازم نباشد. در صورتی که این دو مورد را بررسی کردید و مشکل حل نشد، برای تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ در اصفهان با صفاهان سرویس تماس بگیرید.

روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ

ابتدا باید بررسی کنید که برق وارد دستگاه می شود. برای این مورد اتصال پریز را چک کنید. اگر مشکل از آن نبود، فیوز را بررسی کنید که نسوخته باشد.

در صورتی که مشکل را پیدا نکردید با تکنسین تماس بگیرید.

آب وارد لباسشویی نمی شود

برای اینکه بررسی کنید که چرا آب وارد لباسشویی نمی شود نیاز است که موارد زیر را چک کنید و از سالم بودن و یا عدم مشکل در آنها اطمینان حاصل کنید.

شیر و شلنگ ورودی آب، شیر برقی، شیلنگ های انتقال آب که در ماشین لباسشویی است، جا پودری و در نهایت برد الکترونیکی.

لرزش زیاد لباسشویی از چیست؟

تراز نبودن لباسشویی دلیل مهم این لرزش ها می باشد. اگر مشکل از تراز بودن نبود، موارد زیر را بررسی کنید:

 • بار بیش از اندازه در لباسشویی
 • مشکل در کمک فنرها
 • لاستیک درب لباسشویی ممکن است خشک شده باشد.
 • بدنه در قسمت پایه ها پوسیدگی داشته باشد.

تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در اصفهان 

تعمیر ماشین لباسشویی دوو در اصفهان