صفاهان سرویس

تعمیر برد کولر گازی

برد الکتریکی کولر گازی یکی از قسمتهای اصلی این دستگاه کارآمد است و عیب یابی یکی از سخت ترین قسمتهای کار تعمیر کولر گازی است.

یکی از قسمتهای اصلی کولر گازی برد الکتریکی است و خرابی آن می تواند عملکرد کولر گازی را مختل کرده و روند خنک سازی فضا را پیچیده کند. تعمیر و عیب یابی این قطعه بسیار دشوار و گران است ، بنابراین بهتر است قبل از بروز مشکلات جدی ، علائم خرابی برد الکتریکی کولر را بدانید و به آنها توجه کنید.

برد کولر گازی چیست؟

در پاسخ باید گفت که یکی از مهمترین قسمتهای کولر گازی برد است. برد کولر مانند مغز انسان عمل می کند ، بنابراین کولر گازی هر کاری انجام می دهد ، باید آن را از روی برد سفارش دهید.
اگر مشکلی در برد وجود داشته باشد ، دستور کار کولر گازی داده نمی شود و کولر گازی کاملاً از کار می افتد.
برد الکترونیکی مستقیماً به برق متصل می شوند.

مزایای تعمیر برد کولر گازی چیست؟

یکی از موارد مهمی که باید همیشه به خاطر داشته باشید این است که کلیه وسایل برقی باید به طور منظم سرویس و بازرسی شوند تا عمر دستگاه افزایش یافته و بازدهی کافی و کارآیی داشته باشد. در واقع ، مزیت اصلی سرویس به موقع کولرهای گازی افزایش کارایی است.

یکی دیگر از مزایای مهم سرویس و تعمیر به موقع برد کولر گازی این است که با این کار احتمال خرابی کولر گازی را بسیار کاهش می دهید و مجبور نیستید هزینه های زیادی را صرف تعمیر و تعمیر و یا حتی تعویض کولر گازی کنید. . توجه به این نکته مهم است که هزینه تعمیر برد کولر گازی در مقایسه با هزینه تعویض و تعمیر کل کولر گازی بسیار کم است.

دو دلیل عمده سوختن بردهای کولر گازی چیست؟
خرابی برد تهویه مطبوع یکی از رایج ترین خطاهایی است که رخ می دهد. با توجه به مراجع مشتری در زمینه سوختگی بردها کولر ، اکثر برد ها به دو دلیل بسیار رایج و عمده سوختند.

اولین دلیل اصلی سوختگی صفحه تهویه هوا نوسانات برق است. از آنجایی که برد شامل مدارهای الکترونیکی و همچنین اجزای نصب شده بر روی برد است ، مقدار مشخصی ولتاژ لازم است و اگر به هر دلیلی این ولتاژ کاهش یا افزایش یابد ، برد آسیب می بیند و برد کاملاً می سوزد.

یکی از رایج ترین دلایل سوختن برد الکترونیکی کولر گازی ، دلیل دوم این است که هنگام نصب کولر گازی مهم است و ایمن نیست. اگر مطمئن نیستید مشکل کولر کجاست ، برای تعمیر کولر گازی در اصفهان با شماره 09130451675 صفاهان سرویس تماس بگیرید.

عیب یابی برد تهویه مطبوع :

اکنون که از اهمیت این قطعه آگاه شدید ، باید قطعات مختلفی را بیاموزید و نقایصی را که رخ می دهد بدانید تا به راحتی بتوانید برد کولر گازی را عیب یابی کنید. برد الکترونیکی یک جز component بسیار گران قیمت است ، بنابراین تعمیرات و عیب یابی باید توسط یک فرد ماهر انجام شود. با خواندن این مقاله می توانید نمای کلی از مشکل را داشته و از تکرار آن در آینده جلوگیری کنید.

دلایل اصلی تعمیر برد کولر گازی :

ترانسفورماتور و تنظیم کننده:
این قسمت میزان ولتاژ مورد نیاز IC و رله را کنترل می کند ، ولتاژ ورودی این قطعه 220 ولت و خروجی 24 ولت یا 12 ولت است. به عبارت دیگر ، این م componentلفه در خدمت کاهش ولتاژ ورودی است. ترانس از دو سیم پیچ اولیه و ثانویه تشکیل شده است. جریان متناوب در سیم پیچ اولیه نیز روی سیم پیچ ثانویه تأثیر می گذارد و منبع تغذیه ولتاژ پایین ایجاد می شود. در بیشتر تخته ها ، این قطعه دارای دو سوکت قرمز و آبی است. سوکت قرمز 220 ولت و سوکت آبی این ورودی را به 12 ولت متصل می کند.
در صورت نوسان برق و استفاده نادرست از دستگاه ، ترانس و رگولاتور می سوزد و دستگاه دیگر ولتاژ کم تولید نمی کند. در چنین مواردی ، تعمیرکار با استفاده از لحیم کاری آن را از صفحه بردارد و یک ترانسفورماتور جدید را به برد لحیم می کند.

رله اصلی:
جز main اصلی برد الکتریکی رله کولر گازی است. این قطعات در اندازه ها و شکل های مختلفی وجود دارند و خرابی آنها می تواند مشکلات زیادی در عملکرد کولر به خصوص در موتورها و فن ها ایجاد کند. فنرها ، کنتاکت ها ، شناورها و اهرم های فلزی اجزای اصلی رله صفحه تهویه مطبوع هستند. برای عیب یابی این قطعه ، تعمیرکار رله را از برد جدا کرده و با آمپرمتر تست می کند.

سوختن آی سی:
تثبیت کننده های IC یا ولتاژ در مواقعی که مدار به ولتاژ صاف و ثابت نیاز دارد استفاده می شود. در هنگام کشیدن تقویت کننده ، آی سی تنظیم کننده می تواند بیش از حد گرم شود. آی سی رگولاتور یک مدار تنظیم کننده ولتاژ است و از دستکاری جلوگیری می کند.

اشعه مادون قرمز:
کنترل از راه دور کولر گازی انجام چندین تنظیمات دستگاه از راه دور را آسان می کند. عملیات از راه دور و کنترل از راه دور با کمک اشعه مادون قرمز انجام می شود. مادون قرمز در قسمت جلوی صفحه قرار دارد و توسط سیمها به صفحه متصل می شود. اگر سیم قطع شود یا پلاگین شل باشد ، مادون قرمز نیز کار نمی کند. بنابراین ، اگر کنترل از راه دور کار نکند ، ممکن است اشعه های مادون قرمز آسیب ببینند.

شل شدن پلاگین و سیم برق:
در بعضی موارد ، ممکن است دوشاخه و سیم های متصل به منبع تغذیه و سایر قطعات شل شده و باعث خرابی برد شود.
حذف و اتصال مجدد می تواند این مشکل را برطرف کند.
در بعضی موارد ، دوشاخه پوسیده است و برای تعمیر برد کولر گازی باید تعویض شود.